Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu'ndan \"Anneler Günü\" Kutlaması
Güncellenme Tarihi: 12-05-2010

Görüntüleme: 1725

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu her yıl düzenlediği \"Anneler Günü\" kutlamasını 9 Mayıs Pazar günü İskeçe Türk Birliği salonunda gerçekleştirdi.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Sn. Ahmet Kara'nın anneleri selamlama konuşmasıyla başlayan kutlama, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Nevriye Delihüseyin'in söz almasıyla devam etti. Daha sonra sunucu Sennur Hasanoğlu'nun kürsüye davet ettiği İskeçe Seçilmiş Müftü Yardımcısı Sn. Ahmet Hraloğlu annenin değerini ve yüceliğini vurgulayan konuşmasını yaptı.

Günün anlamına değinen konuşmayı yapan İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Üyesi Nihal Hüseyinoğlu'dan sonra İskeçe Türk Birliği Dikiş-Nakış öğretmeni Lütfiye Nihatoğlu, İskeçe Türk Birliği çay ocağı sorumlusu Hayri Mehmetoğlu'na ait duygu yüklü bir şiiri seslendirdi.

Günün sürprizi Sn. Aslı Değer'in Exlibris sanatı (kitap kapağının iç kısmına konmak üzere yapılan özel bir resim sanatı) ile ilgili yaptığı sunum oldu. İlk defa böyle bir sanat dalının varlığıyla tanışan anne ve çocuklar sunumu büyük bir ilgiyle izlediler.

Son olarak tek tek mikrofona gelerek şiirlerini seslendiren ve hediyelerini alan öğrenciler salonda bulunanalar ve anneleri tarafından hararetli bir şekilde alkışlandı.