Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Yönetimi, Mühendisleri Ağırladı
Güncellenme Tarihi: 28-10-2010

Görüntüleme: 1307

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği, “TANIŞMA ÇAYI” etkinliği çerçevesinde 20 Ekim 2010 Çarşamba akşamı İskeçe’li Mühendisleri ağırladı. İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Mimar, İnşaat, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Makine, Kadastro ve Çevre Mühendislerinden oluşan yaklaşık 25 kişi katıldı.

Başkan Ahmet Kara yaptığı kısa konuşmada; bütün mühendisleri İskeçe Türk Birliği’nde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akabinde, İskeçe Türk Birliği’nin tarihçesi, hukuki süreci, faaliyetleri ve 8 Ekim 2010 tarihinde Trakya İstinaf Mahkemesi’nde yapılan duruşmasıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Mühendislerin tek tek söz aldığı toplantıda, özellikle yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanların DİKATSA(DOATAP) ile ilgili karşılaştıkları zorluklar dile getirildi. Daha sonra, inşaat sorunları ve köylerde yaşayan soydaşlarımızın tapu, kadastro, imar ve miras konusunda yaşadıkları sıkıntılar vurgulanarak, özellikle tapu işlemlerinin yapılması konusunda hemfikir olunuldu. Son olarak, bu tür bir toplantıya katıldıklarından dolayı memnuniyetlerini ifade eden mühendisler, en kısa zamanda buna benzer bir toplantıyı arzu ettiklerini belirttiler.