Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği’nden Muhteşem Aile Gecesi
Güncellenme Tarihi: 23-11-2010

Görüntüleme: 1399

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği’nin düzenlediği geleneksel “Aile Gecesi” 21 Kasım 2010 Pazar akşamı ‘Politia Aile Salonu’nda başarılı bir şekilde gerçekleşti. Gecenin sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Yedek Üyesi İpek Cemiloğlu yaptı.

İlk olarak İskeçe Türk Birliği Müzik öğretmeni Süleyman Kara’nın çalıştırdığı öğrencilerin müzik ziyafetinden sonra Tülin Hacıhalil ve Hüseyin Ahmetoğlu’nun çalıştırdığı İskeçe Türk Birliği Halk oyunları ekibi gösteri sundu. Devamında İskeçe Türk Birliği’ne bağlı, yeni kurulan 5 kişilik müzik grubu “Trakya Band” sahneye çıktı ve katılımcılara mini bir konser sundular.

Daha sonra “Aile Gecesi”nin açılış konuşmasını yapan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, salonu tıklım tıklım dolduran katılımcılara teşekkür ederek geçmiş Kurban Bayramını kutladı. Ayrıca, bu tür etkinliklerin azınlık insanının birlikteliği pekiştirmesi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı ve böyle bir faaliyetle soydaşlarımızın karşısında oldukları için memnuniyetini ifade etti.

İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı yaptığı selamlama konuşmasında ise, tüm halkımızın geçmiş Kurban Bayramını kutladı ve geceye katılanlara iyi eğlenceler diledi.

Geceye katılan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç da soydaşlarımızın geçmiş Kurban Bayramını kutlayarak, etkinliği düzenleyen İskeçe Türk Birliği yönetimini tebrik etti. Ayrıca, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitilmesi ve geliştirilmesi hususunda herkesin seferber olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmalardan kısa bir süre sonra sahneye çıkan ünlü TSM sanatçısı Coşkun Sabah, karşılaştığı manzara karşısında çok memnun olduğunu dile getirdi ve bu imkanı kendisine sağlayan İskeçe Türk Birliği camiasına teşekkür etti. Sanatçı sık sık, Batı Trakya’ya tekrar geleceğini, böyle nadide bir topluluğa program sunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Coşkun Sabah’ın seçkin şarkıları, dans ve oyun havaları halkımızın coşkusunu doruğa çıkardı.

Değerlı sanatçı Coşkun Sabah Batı Trakya’dan ayrılmadan önce 22 Kasım 2010 Pazartesi günü İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti. Kendisine Birliğin faaliyetleri ve hukuki süreci hakkında bilgi verildi. Coşkun Sabah Batı Trakya’da bulunmaktan dolayı memnuniyetini bir kez daha dile getirdi.