Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Salonu Çocuklarla Doldu Taştı
Güncellenme Tarihi: 11-11-2017

Görüntüleme: 699

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu 10 Kasım Cuma akşamı İskeçe Türk Birliği salonunda çocuklara yönelik "Oyun, Oyuncak ve Drama Atölyesi" etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu'nun açılış konuşması ile başladı. Sevil Şerifoğlu konuşmasında bu etkinliğin çocuklara yönelik atölye çalışmalarının ilki olduğunu vurgulayarak kadınlar kolu olarak belli aralıklarla atölye etkinliklerini tekrarlayacaklarini belirtti. Ayrıca yoğun katılımdan dolayı çocuklara ve velilere teşekkür etti.

Etkinlikte çocuklara Okul Öncesi Öğretmeni Nuran Mustafa tarafından 10 Kasım'ın önemi anlatıldı, parmak oyunu oynatıldı, tekerlemeler söyletildi, kuklalarla bilmeceler soruldu, yine kukla oyunu ile sağlıklı yaşam, yardımlaşma ve paylaşma gibi mesajlar verildi, kumaş koleksiyonu başlatıldı, çocuk şarkıları söyletildi, çeşitli oyunlar oynatıldı ve eskiden oynanan bir oyuncak olan dal parçasından çocuk yapıldı.

Oyun, Oyuncak ve Drama Atölyesi etkinliği sonunda İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu taradından Okul Öncesi Öğretmeni Nuran Mustafa'ya bir tesekkür belgesi verildi.

Etkinliğe İskeçe Türk Birliği salonunu hınca hınç dolduran çok sayıda çocuk ile veli katıldı.