Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği yöneticileri 10 Kasım Atatürk'ü anma programına katıldı
Güncellenme Tarihi: 14-11-2017

Görüntüleme: 532

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği yöneticileri Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemel ATATÜRK için vefatının 79. yıldönümü nedeniyle Gümülcine'de düzenlenen anma törenine katıldı.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolu yöneticileri ve bazı kurs öğretmenlerinden oluşan İTB grubu 10 Kasım 2017 Cuma günü Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü anma programında yer aldı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu törende bir konuşma yaptı. İTB Başkanı Ahmetoğlu konuşmasında Atatürk'ün Türk milletinin en önemli ortak paydalarından biri olduğunu söyledi. İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu Atatürk döneminde Türkiye'nin öncülüğünde kurulan Balkan Paktı ve doğu komşularıyla Sadabad Paktı'nın bölgedeki barış, dostluk, işbiriliği ve iyi komşuluk alanında ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosluğu'ndaki anma töreninde Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet ve Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet konuşma yaparken, öğrenciler de şiir okudu.