Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Dünya Çocuk Hakları Gününde Çocuklarla Buluştu
Güncellenme Tarihi: 23-11-2017

Görüntüleme: 570

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu "Dünya Çocuk Hakları Günü" ve "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" münasebetiyle 20 Kasım Pazartesi akşamı Kırköy Kültür Merkezinde bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Özlem Niyazioğlu yaptı. Niyazioğlu konuşmasında İTB kadınlar kolunu Çocuk Hakları Gününde Kırköy`de görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ardından söz alan Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin de İskeçe Türk Birliği kadınlar koluna çocuklara yönelik düzenledikleri bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür etti. Yoğun katılımdan dolayı da duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra konuşan İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu da Dünya Çocuk Hakları gününü kısaca anlatarak böyle bir günde ova bölgesi çocukları ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca gösterdikleri ilgiden dolayı çocuklara ve velilere teşekkür etti.

Ardından iskeçe Merkez İlkokulu öğrencisi Elifnur Hacıhüseyin Çocuk Hakları Bildirgesini okudu.

Daha sonra Diş Hekimi Melek Gerbe Dişlerin görevi ve önemi, dişlere neler zarar verir ile
ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalıdır konuları hakkında bilgi vererek doğru ağız bakımı ve fırçalama tekniğini göstererek anlattı.

Melek Gerbe son olarak da çocukların diş sağlığı kontrolünü yaptı.

Etkinlik sonunda tüm çocuklara İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından diş fırçası hediye edildi.