Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu 'Türkiye Mezunlar Buluşması'na katıldı
Güncellenme Tarihi: 27-11-2017

Görüntüleme: 551

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu İstanbul'da düzenlenen "Türkiye Mezunlar Buluşması"na katıldı. Dünyanın dört bir yanından gelerek farklı dönemlerde Türkiye'de eğitim gördükten sonra kendi ülkelerine dönen yaklaşık 150 kişiyi temsilen Istanbul'da gerçekleştirilen "Türkiye Mezunlar Buluşması"na dünya genelinden bin davetli katıldı. İstanbul'daki buluşmaya davet edilenler arasında üniversite eğitimini Türkiye'de alan İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu da yer aldı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayesinde 24 - 26 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen geniş katılımlı etkinlik T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından organize edildi.

'Türkiye Yeniden' sloganıyla yapılan "Mezunlar Buluşması"na Türkiye Başbakan Yardımcısı Batı Trakyalı hemşehrimiz Hakan Çavuşoğlu ve Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım katılarak birer konuşma yaptı. Etkinliğin açılıs konuşmasını ise YTB Başkanı Mehmet Köse yaptı.

İstanbul'daki etkinlikte en yaşlı mezuna ve ayrıca lise ve üniversite eğitimini İstanbul'da tamamlayan Libya eski başbakanı Mehammed el Manguş'a Başbakan Binali Yıldırım tarafından hediye verildi.