Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları Ekiplerinden İstanbul gezisi
Güncellenme Tarihi: 29-12-2017

Görüntüleme: 689

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Halk Oyunları Ekiplerinde yer alan yaklaşık 60 genç için 24 - 26 Aralık tarihlerinde İstanbul gezisi gerçekleştirildi. İstanbul'daki tarihi ve turstik yerleri ziyaret eden gençler 26 Aralık Salı günü İskeçe'ye döndü. İTB Geçnlik Kolu Sorumlusu Bülent Hacısalih, İTB Halk Oyunları Öğretmenleri Tülin Hacıhalil ve Gökhan Mustafa yaklaşık 60 kişilik Halk Oyunları ekibi 24 Aralık 2017 Pazar günü İstanbul'da BTTDD Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük tarafından karşılandı. Ekip aynı akşam Sirkeci çarşısını gezdiler.

25 Aralık Pazartesi günü kahvaltıdan sonra BTTDD Üsküdar Şube Başkanı Hasan Küçük refakatinde Minyatürk, Panorama 1453, Sultanahmet ve BTTDD Zeytinburnu Şubesi ziyaret edildi. Şube ziyaretinde BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin ile dernek yöneticileri, Üsküdar ile Zetinburnu Şube başkanları ve Batı Trakya Eğitim Araştırma ve Camii Yaptırma Vakfı Başkanı Musa Yurt da hazır bulundu. Batı Trakyalı gençler Ortaköy'ü de ziyaret etti.

26 Aralık Salı günü ise Dolmabahçe Sarayı ve Mall of İstanbul ziyaret edildi. Daha sonra ekip dönüş için İskeçe'ye hareket etti.