Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Üniversite adayı öğrencilere Ankara'yı tanıttılar
Güncellenme Tarihi: 25-01-2018

Görüntüleme: 730

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

Anavatan Türkiye'nin başkenti Ankara'da eğitim gören Batı Trakyalı üniversite öğrencileri bir ilki gerçekleştirdi. Ankara'dan gelen öğrenciler "Bir Fiikir, Bir Kitap" projesi kapasamında Batı Trakya'da eğitim gören liseli öğrencilere Ankara şehrini ve üniversiteleri tanıttı.

Ankara'da okuyan Batı Trakyalı üniversite öğrencileri tanıtım etkinliğini 22 Ocak Pazartesi günü saat 13:30'da İskeçe Türk Birliği lokalinde gerçekleştirdi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Kübra VELİ ve Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Beyzanur İmam'ın sunum yaptığı etkinliğe öğrenci ve veliler katıldı.

Etkinliğe İskeçe Türk Birliği yönetim kurulu adına Asbaşkan İsmet Tüccar, Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir ve Gençlik Kolu Sorumlusu Bülent Hacı Salih katıldı.
İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar söz alarak katılımcıları selamladı. Konuşmasında "Bir fikir, bir kitap" projesini hayata geçiren öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Ardından projenin mimarı olan öğrenciler adına Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Recep Ali Türkhan konuşma yaparak, projenin amacı hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Program, Ankara'da eğitim veren üniversitelerin slayt gösterimi ile tanıtımı yapıldı. Daha sonra projede yer alan farklı üniversitelerde, farklı fakültelerde okuyan Batı Trakyalı öğrenciler kendi bölümleri hakkında liseli öğrencilere bilgiler verdiler.

Üniversiteye hazırlık sürecinde yaşadıkları heyecanı ve üniversitede eğitim sürecinde kazandıkları tecrübeleri yaşça küçük kardeşleriyle paylaştılar.

Tanıtımın son bölümünde liseli öğrencilerin soruları yanıtlandı. Etkinliğin sonunda liseli öğrencilere farklı yazarlara ait kitaplar hediye edildi.

Ankara'da eğitim gören ve "Bir fikir, Bir kitap" projesini hayata geçiren öğrenciler şöyle:

Kübra VELİ : Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fak.
Nurşen KEHAYA: Gazi Üniversitesi Tıp Fak. (ingilizce)
Fatih SAR HASAN: Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
Beyzanur İMAM: Ankara Üniversitesi Sosyoloji
Recep ALİ TÜRKHAN: Gazi üniversitesi Hukuk
İrfan KIRHASAN: Gazi üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Salih BANCA HALİL: Gazi üniversitesi İnşaat Mühendisliği
Emine ÖMEROĞLU: Ankara Üniversitesi Biyoloji
Onur İBRAM: Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mehmet BANCA HALİL: ODTÜ Mimarlık
Aysel CAMBAZ: Hacettepe Üniversitesi Biyoloji
Esra DELİ HASAN: Gazi Üniversitesi Görme Engelliler Öğretmenliği
Mevlüde KABZA:Gazi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği
Ayşegül DELİ HACIOĞLU: ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik