Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Prof. Dr. Hüseyin Bağcı İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti
Güncellenme Tarihi: 08-05-2018

Görüntüleme: 411

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı İskeçe Türk Birliği'ni (İTB) ziyaret etti.

Türk - Yunan ilişkileri hakkında Gümülcine'de konferans vermek üzere Batı Trakya'ya gelen Prof. Hüseyin Bağcı, 4 Mayıs 2018 Cuma günü İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti. Prof. Bağcı ve beraberindekiler İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı. İskeçe Türk Birliği gibi tarihi bir kurumu ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Hüseyin Bağcı ziyaretler ilgili olarak sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "İskeçe Türk Birliğini ziyaret ettik. Çok verimli görüşmeler yapıp, bilgi alışverişinde bulunduk. İskeçe Türk Birliği'nin kaldırılan tabelasının olduğu kapıdayız. Tabelanın tekrar taktırılacağı gün bekleniyor. Değerli Başkan Ozan beye gösterdiği misafirperverlik için çok teşekkür ederim."

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu da Hüseyin Bağcı'ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, İTB'nin 91 yıllık bir dernek olduğunu anımsatarak, yaptığı faaliyetleri özetledi ve 35 yıldan bu yana İTB'nin tekrar resmi statüsüne kavuşması için verilen hukuk mücadelesini anlattı. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişiyle devam etti. Ahmetoğlu, Prof. Hüseyin Bağcı'ya ziyaret anısında İskeçe Pazaryeri Camii'nin tablosunu hediye etti.

Hüseyin Bağcı'ya İTB ziyaretinde Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ercan Ahmet, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah ve Edirne Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ali Hüseyinoğlu eşlik etti.