Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu Ketenlik köyündeki hatim etkinliğine katıldı
Güncellenme Tarihi: 08-05-2018

Görüntüleme: 540

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Asbaşkan İsmet Tüccar Ketenlik köyü Kur'an Kursu öğrencileri için yapılan Hatim etkinliğine katıldı.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Müftülüğü'ne bağlı Ketenlik Kur'an Kursu öğrencileri için gerçekleştirilen hatim etkinliğinde yaptığı konuşmada öğrenci ve eğitimcilerle İskeçe Müftülüğünü tebrik ederek, Ketenlik'in Batı Trakya'daki en dinamik köylerden biri olduğunu ve bu özelliğini koruması gerektiğini söyledi. İskeçe Türk Birliği'nin, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın kimliğini ve kültürünü inkar etmek isteyen antidemokratik anlayışa karşı yıllarca mücadele verdiğini, bu mücadelenin İTB'nin resmi statüsünün iade edilmesi amacıyla verildiğini hatırlattı. İTB Başkanı Ahmetoğlu, 3 binin üzerinde üyesi olan İskeçe Türk Birliği'nin en çok üyesinin Ketenlik köyünde olduğunu ifade ederek, köylülere derneğe sahip çıktıkları için teşekkür etti.

KETENLİK GENÇLİK DERNEĞİ ZİYARETİ
İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, hatim etkinliği öncesinde Ketenlik Gençlik Derneği ve Ketenlikspor'un yeni binasını ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini dernek yöneticilerine iletti. İTB Başkanı Ahmetoğlu, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Ketenlik Gençlik Derneği yöneticilerden dernek binası ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.