Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Mehmet Hilmi Ölümünün 87. Yılında Törenle Anıldı
Güncellenme Tarihi: 27-06-2018

Görüntüleme: 644

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği kurucularından, Gazeteci - Öğretmen Mehmet Hilmi 87. ölüm yıldönümünde 25 Haziran 2018 Pazartesi günü düzenlenen törenle anıldı.

Tören, İskeçe Müftülüğü'ne bağlı Din Görevlisi Ersan Ömer'in okuduğu Kur'an-ı Kerim'le başladı ve İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Din Görevlisi Rıdvan Topçu'nun yaptığı dua ile devam etti.

Ardından, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar, Mehmet Hilmi'nin hayatı ve kısa ömrü içerisinde yapmış olduğu çok değerli hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Daha sonra, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş kısa bir konuşma yaptı. Son olarak da İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar törene katılan herkese teşekkür etti.

Törene, İskeçe Türk Birliği yöneticilerinin yanı sıra, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, DEB Partisi Genel Başkan Vekili ve İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanı Ahmet Kara, BTTÖB Asbaşkanı Hasan Boşnak, BTAYTD yöneticileri, BTAYTD eski başkanı Mehmet Emin, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Üyeleri, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Yöneticisi ve İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanı Rıza Kırlıdökme, İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanlarından Özer Ahmetoğlu ve Mehmet Hacıhalil katıldı.

Törene ayrıca Mehmet Hilmi'nin doğduğu bölgede kurulmuş olan SEÇEK Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği de çelenk gönderdi.