Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Müzik Kursu öğrencilerinden 'Barış Manço' konseri
Güncellenme Tarihi: 01-10-2018

Görüntüleme: 641

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Müzik Kursu öğrencilerinin etkinliği 30 Eylül Pazar günü gerçekleştirildi. İTB lokalinde yapılan etkinlikte müzik öğretmeni Süleyman Kara'nın çalıştırdığı öğrenciler Türk müziğinin efsane ismi, ünlü sanatçı Barış Manço'nun şarkılarını seslendirdi.

İTB Müzik Kursu etkinliğinin sunuculuğunu İTB Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu yaptı ve etkinlik ile kursun çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.

Etkinliğin açılış konuşmasını ise İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptı. Ahmetoğlu, müzik çalışmalarının İskeçe Türk Birliği'nin kurulduğu dönemden bu yana en önemli faaliyet alanlarından biri olduğunu belirterek, öğrencileri, öğretmenlerini ve çocuklarını motive eden anne babaları tebrik etti. İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu şunları kaydetti: "Batı Trakya Türklerinin kültür çınarı İskeçe Türk Birliği kültürümüze katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kuruluşu yücelten buradaki çocuklarımızın varlığı ve onların bir şeyler yapma, üretme gayretidir. Hepinize teşekkürler ve tebrikler."

Etkinlik, Süleyman Kara yönetimindeki çocuk korosunun seslendirdiği İskeçe Türk Birliği 90. Yıl Marşı'yla başladı. Ünlü sanatçı Barış Manço'nun hayatının da okunduğu etkinlikte ağırlıklı olarak ünlü sanatçının eserleri seslendirildi. Öğrencilerin performansı beğeniyle izlendi.