Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
BATISİAD yönetiminden İskeçe Türk Birliği ziyareti
Güncellenme Tarihi: 01-11-2018

Görüntüleme: 436

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

Bursa'daki Batı Trakya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği (BATISİAD) yöneticileri İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti.

BATISİAD Başkanı Ahmet Er ve dernek yöneticilerinden oluşan bir heyet, 30 Ekim 2018 Salı günü İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret ettiler. Konuk heyet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticileri ile üyeler tarafından karşılandı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ziyaret nedeniyle BATISİAD başkanı Ahmet Er ve diğer yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. İskeçe Türk Birliği'nin tarihi, faaliyetler ve çalışmaları ile sürdürdüğü hukuk mücadelesi hakkında bilgi veren Ozan Ahmetoğlu, "Batı Trakya Türk Azınlığı'nın ilk sivil toplum kuruluşu İTB'nin bir taraftan kültürel mirası canlı tutmak ve geliştirmek adına faaliyetlere devam ederken, diğer yandan da 35 yıllık hukuk mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Batı Trakya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği (BATISİAD) Başkanı Ahmet Er de gösterilen misafirperverliğe teşekkür ederek, İskeçe Türk Birliği'ni takdirle takip ettiklerini söyledi. Batı Trakyalıların Bursa'da önemli bir güce sahip olduklarını belirten Ahmet Er, "Bizler Bursa'daki Batı Trakyalı işadamlarını bir çatı altında toplama gayreti içindeyiz. Orada önemli bir güce sahibiz. Dernek olarak her geçen gün biraz daha büyüyor ve güçleniyoruz. İnşallah istediğimiz seviyeye ulaşırız. Tabii Yunanistan'la da ekonomik anlamda iyi ilişkiler ve işbirliği içinde olmayı istiyoruz." dedi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile sonra erdi. BATISİAD yöneticileri, İskeçe Türk Birliği yönetici ve üyeleriyle de hatıra fotoğrafı çektirdi.