Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Trakyalılar Vakfı, İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti
Güncellenme Tarihi: 19-11-2018

Görüntüleme: 477

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

Ankara'daki Trakyalılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma ve Tanıtma Vakfı yöneticileri, İskeçe Türk Birliği'ni (İTB) ziyaret etti. Gümülcine Türk Gençler Birliği'nde "Göçün Acısında Birleşen Gönüller Fotoğraf Sergisi ve Müzik Dinletisi" etkinliğini gerçekleştirmek amacıyla bölgeye gelen Trakyalılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Gökhan Özgöç ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, 17 Kasım Cumartesi günü İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti.

Trakyalılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma ve Tanıtma Vakfı yönetim kurulu üyeleri, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, derneğin tarihi, hukuki statüsü ve faaliyetleri hakkında konuk heyete bilgi verdi. İskeçe Türk Birliği'nin Batı Trakya Türklerinin en eski sivil toplum kuruluşu olduğunu anlatan başkan Ozan Ahmetoğlu, İTB'nin 35 yıldır sürdürdüğü hukuk mücadelesinin yanısıra İskeçe il genelinde hitap eden bir kültür derneği olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ve geliştirdiğini vurguladı. Ahmetoğlu, "Dernek olarak sürdürdüğümüz hukuk mücadelesinin bir gün mutlaka başarıya ulaşacağına ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararının derneğimizle ilgili kararının kabul edilip uygulanacağına inanıyoruz. Ayrıca dernek olarak kültürümüzü ve kimliğimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz." dedi.

Ankara'daki Trakyalılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Gökhan Özgöç de, İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerine gösterilen misafirperverliğe teşekkür etti ve Trakyalılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma ve Tanıtma Vakfı hakkında bilgi verdi. Vakıflarını daha aktif hale getirmek ve gençlere ulaşmak amacıyla çalışma başlattıklarını belirten vakıf başkanı Gökhan Özgöç, Ankara'daki ve Türkiye'deki Trakyalılar olarak etkin olmak istediklerini ifade etti.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.