Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Yabancı akademisyen ve uzmanlar İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti
Güncellenme Tarihi: 12-03-2019

Görüntüleme: 257

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

Batı Trakya Türk Azınlığı Eğitimi'yle ilgili düzenlenen uluslararası konferansa katılmak üzere bölgemize gelen akademisyen ve uzmanlar İskeçe Türk Birliği'ni (İTB) ziyaret etti.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) , Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) ve Avrupa Milletleri Federal Birliği (FUEN) tarafından düzenlenen "İki Dilli Eğitim: Bir Azınlık Meselesi - Türk/Müslüman Azınlık Eğitiminde İki Dillilik ve Dünyadaki Farklı Yaklaşımlar - Sorunlar ve Muhtemel Çözümler" başlıklı uluslararası çalıştay ve konferansa katılmak üzere Avrupa ve Türkiye'den Batı Trakya'ya gelen ekip, 1 Mart Cuma günü İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret ederek, dernek hakkında bilgi aldı.

Çalıştay ve konferans öncesinde konuk akademisyen ve uzmanlar 1 Mart Cuma günü etkinliğin ev sahibi Batı Trakya Türk sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen kültürel programa katıldı. Bu çerçevede İskeçe Türk Birliği'ni de ziyaret eden konuk heyet, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı. Konuklar burada İskeçe Türk Birliği'nin kuruluşu ve 36 yıldır devam eden hukuk mücadelesi süreci hakkında ayrıntılı olarak bilgi aldı.