Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu 22-24 Nisan tarihlerinde Bursa`ya bir kültür gezisi düzenledi
Güncellenme Tarihi: 06-05-2019

Görüntüleme: 767

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu üyeleri ile yaklaşık 30 kadın ve 30 çocuktan oluşan gurup 3 gün boyunca BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Üyeleri ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman rehberliğinde Bursa' nın tarihi ve turistik alanlarını gezdi.

Gezinin ilk gününde Kaplıkaya Cazibe Merkezi ve burada bulunan akvaryumu gezen grup Kültürpark içerisindeki Lunapark' a giderek gönüllerince eğlendi. İlk günün akşamında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar' ın misafiri olarak Tarihi Merinos Tren İstasyonu' nda yemek yiyen grup burada BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri ile de bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamada İskeçe' li kadın ve çocukları Bursa' da ağırlamaktan büyük memnunuyet duyduklarını belirten BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif Şube Yönetimi olarak Bursa' da ağırladıkları tüm Batı Trakyalılar için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirtti.

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu da BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif`e gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

23 Nisan Salı günü gurup Panoroma 1326 Bursa Fetih Müzesi ile Hacivat ve Karagöz Müzesi ziyaretlerinin ardından tarihi Cumalıkızık Köyü' nü ziyaret ederek burada bulunan yöresel ürünler ile hediyelik eşyaları inceleyerek ögle yemeğini de Cumalıkızik Köyü' de yediler.

Ögle yemeğinin ardından Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi' ne geçen grup burada gerçekleştirilen gösterileri de yakından izleme fırsatı buldu. Daha sonra İskeçe`li kadın ve çocuklar Bursa Botanik Parkı ve Bursa Hayvanat Bahçesi' ni gezdi. Aynı günün akşamında Hünkar Köşkü'nde BTTDD Bursa Şubesi' nin misafiri olan konuklar akşam yemeğini Hünkar Köşkü' nde yiyerek Bursa Manzarası eşliginde günün yorgunluğunu attılar. Yemek sonrası BTTDD Bursa Şubesi' ni ziyaret eden grup temsilcileri burada Şube yöneticileri ile bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Gezinin son gününde İskeçeli gurup tarihi Bursa Kapalı Çarşı ve Hanlar Bölgesini gezdi.

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu gezinin son günü Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar' ı makamında ziyaret ederek son derece güzel bir gezi olduğunu belirtti ve Mustafa Dündar' a teşekkür ederek İskeçe ye özgü hediyeler verdi.