Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Dinkler Kursu'nun yıl sonu sergisi gerçekleştirildi
Güncellenme Tarihi: 08-05-2019

Görüntüleme: 969

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği'nin (İTB) Dinkler Biçki - Dikiş - Nakış ve El Sanatları Kursu'nun yıl sonu sergi açılışı 5 Mayıs 2019 Pazar günü yapıldı.

Dinkler Hanımeli Derneği çatısı altında faaliyet gösteren İTB Dinkler Biçki - Dikiş - Nakış ve El Sanatları Kursu Sergisi'ne katılan konuklar, İTB Dinkler Kursu Öğretmeni Müjgan Niyazi ve Hanımeli Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu tarafından karşılandı.

Serginin açılış kurdelesi ise İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu tarafından kesildi.

Konuklar kurs öğretmeni Müjgan Niyazi ve Hanımeli Derneği Başkanı Aylin Ahmetoğlu'ndan sergi hakkında bilgi aldı.

Açılışta konuşan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, kardeş derneklerden Hanımeli Derneği'yle çok verimli bir işbirliği içinde olduklarını belirterek, "Bugün İskeçe Türk Birliği'nin Dinkler'deki Dikiş - Nakış ve El Sanatları Kursu'nun sergi açılışındayız. Kursun çalışmaları Hanımeli Derneği'nde yapılıyor. Çok verimli ve güzel bir işbirliğimiz var. Bu nedenle dernek yöneticilerine ve başkana teşekkür ediyorum. Kültürümüzün renklerini, motiflerini ve güzelliklerini yansıtan ve yaşatan kurs öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir sergiye katıldık. Ayrıca Hanımeli Derneği'nin tüm İskeçe genelinden topladığı ve sergilediği eski giysi bölümü görülmeye değer, aynı zamanda gerçekten takdir edilmesi gereken bir çalışma. Emeği geçenlere tebrikler." dedi.

Sergi açılışında konuşan İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de kurs öğretmenlerini ve İskeçe Türk Birliği ile Hanımeli Derneği'nin tebrik etti. Zeybek, "Bu güzellikleri görmek bizim için çok önemli. Bunların yaşatılıyor olması çok güzel bir olay. Hepimizi bu doğrultuda yardım etmeli ve destek olmalıyız." ifadelerini kullandı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete de İskeçe Türk Birliği ve Hanımeli Derneği'ni tebrik ederek, kursa devam eden kadınların çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Müftü Ahmet Mete, "Geleneklerimizi ve kültürümüzü yaşatmak gerçekten çok güzel ve önemli. Ümit ediyorum ki burada sergilenen eserler çok daha güzel bir şekilde geleceğe aktarılacak şekilde sergilenir ve geliştirilir." dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra konuklar sergiyi gezdi.