Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği, Yassıören Derneği'nin düzenlediği "Kışa Merhaba" etkinliğine katıldı
Güncellenme Tarihi: 22-10-2019

Görüntüleme: 800

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği, Yassıören Derneği tarafından düzenlenen "Kışa Merhaba" etkinliğine katıldı. İskeçe Türk Birliği Müzik Grubu ile Halk Oyunları ekipleri, 20 Ekim Pazar günü İskeçe'nin Yassıören köyünde gerçekleştirilen "Kışa Merhaba" etkinliğine katılarak birer gösteri sundu.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu'nun da katıldığı etkinlikte halk oyunları öğretmenleri Tülin Hacıhalil ve Gökhan Mustafa'nın çalıştırdığı İTB Merkez Halk Oyunları ekibi ile Zeybek Ekibi birer gösteri sundu. Ayrıca İTB Müzik Kursu Öğretmeni Süleyman Kara'nın çalıştırdığı Müzik Grubu da canlı performans sergiledi.

Etkinlikte konuşan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu da, iki yıl önce yapılan etkinlikte olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilen etkinliğe İskeçe Türk Birliği olarak yer almaktan ve katkı sunmaktan gurur duyduklarını söyledi. Batı Trakya'da, İskeçe'de ve Balkan kolunda Türk kültürünün yaşadığını, ve dipdiri bir şeklinde varlık gösterdiğine dikkat çeken Ahmetoğlu, etkinliğin organize edilmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.

Etkinliğe BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüyesin, Mustafçova belediyesi muhalefet listesi başkanı Ahmet Kurt, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu da katılarak birer konuşma yaptı.