Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İzmir Folklor ve Turizm Derneği'nden İskeçe Türk Birliği'ne ziyaret
Güncellenme Tarihi: 01-11-2019

Görüntüleme: 848

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

Türkiye'den İzmir Folklor ve Turizm Derneği yöneticileri Dr. Didem Özdemir Mis, M. Aykut Mis ve Kadri Dallı 25 Ekim 2019 Cuma günü İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti.

İzmir'den gelen heyet, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar, Folklor Öğretmenleri Tülin Hacıhalil ve Gökhan Mustafa tarafından karşılandı. İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Batı Trakya Türklerinin ilk sivil toplum kuruluşu olan İskeçe Türk Birliği'nin de en önemli ve en eski faaliyet alanlarından biri folklor ve halk oyunlarıdır. Bu kültürü ayakta tutmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz." dedi. İskeçe Türk Birliği'nin faaliyetlerinin yanısıra 36 yıllık hukuk mücadelesi hakkında da bilgi veren Tüccar, bu mücadelenin haklılığını vurgulayarak adaletin eninde sonunda tecelli edeceğine inandıklarını söyledi.

İzmir Folklor ve Turizm Derneği adına söz alan Kadri Dallı, İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Birlik yöneticilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Ziyarette ayrıca, önümüzdeki dönemlerde yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.