Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Gençlik Kollarından Selanik Gezisi
Güncellenme Tarihi: 18-11-2022

Görüntüleme: 766

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Yeni Nesil Kolu ve DEB Partisi Gençlik Kolları, 17 Kasım 2022 Perşembe günü Selanik'e ortak gezi düzenledi. Selanik gezisine Batı Trakya genelinden 50 genç katıldı.

Gezi çerçevesinde Anavatanımız Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu ev ziyaret edildi, ardından Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan tarafından gençlik kolları temsilcileri kabul edildi. Gençlere tavsiyelerde bulunup fikirlerini dinleyen Efe Ceylan'a görüşmenin ardından hediyeler takdim edildi ve günün anısına Atatürk'ün doğduğu evin önünde hatıra fotoğrafları çekildi.

Genlik kolları yönetimleri ile üyeleri daha sonra Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) Selanik bürosuna geçti. Gençler burada GAT Selanik Başkanı Azra Hasan ve yöneticiler tarafından karşılandı. Gençlerin buluşmasında Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan da yer aldı. Gençler burada tanışma ve sohbet etme fırsatı buldu.

Selanik'i gezme imkanı da bulan gençler tarihi mekanları ziyaret ederek, Selanik sahil şeridinde gezerek keyifli bir gün geçirdi. Gezi programı son olarak alışveriş merkezinde ziyaretiyle son buldu.