Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
ILICA HIDRELLEZ (BAHAR BAYRAMI) ETKİNLİĞİ
Güncellenme Tarihi: 11-05-2010

Görüntüleme: 1596

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği'nin Ilıca Nahiyesi ile ortaklaşa düzenlediği geleneksel Hıdrellez (Bahar Bayramı) Şenlikleri başarıyla gerçekleşti.

Geleneksel olarak her 6 Mayıs günü İskeçe'nin Ilıca bölgesinde gerçekleşen Hıdrellez Bahar Şenlikleri bu sene de büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Hıdrellez Bahar Bayramı etkinlikleri sabah saatlerinde başladı. Üç otobüs ve özel arabalarla çok sayıda soydaş İskeçe Türk Birliği'nin Hıdrellez Bahar Bayramı etkinliğine katılmak üzere Ilıca'ya gitti. Konuklar burada Ilıca Nahiye Müdürü Hasan Nazır tarafından karşılandı.

Müzik Öğretmeni Süleyman Kara ekibiyle ve Folklor Öğretmenleri Hüseyin Ahmetoğlu ile Tülin Hacıhalil yönetimindeki İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları Ekipleri sergiledikleri performansla izleyicilerden tam not aldı.

Ilıca'da ayrıca İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Ilıca Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu'nun yıl sonu sergi açılışı da gerçekleştirildi.

Ilıca'daki etkinliğe Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Sayın Ahmet Mete, İskeçe Belediyesinde Eşitlik Listesi Başkanı Sayın Hüseyin Bandak, Ilıca Nahiye Müdürü Sayın Hasan Nazır, İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ahmet Kara, İskeçe Türk Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Ilıca Kursu Öğretmeni Şerife Mustafaoğlu ve diğer yetkililer katıldı.