Ana Sayfa » Başkan
Yazı Boyutu:    

Başkan'dan


Sevgili Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı, İskeçe Türk Birliği’nin güzide kuruluşumuzun, siz saygıdeğer üyeleri;

14 Nisan 1927 tarihinde kurulan ve kendi yaş gününde büyük bir coşku ile 86. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik, bu kurulda yer alan tüm üyelerimize minnet ve şükranlarımı arz eder, yeni seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu arkadaşlarımı tebrik eder, görevlerinde de başarılar dilerim.

İskeçe Türk Birliği’nin 1927 tarihinden kurulduktan bugüne kadar vermiş olduğu, hak ve demokrasi mücadelesiyle, azınlığımızı ve İskeçe Türk Birliği’nin sesini duyuran, mücadelesi ile artık dünyaca tanınan ve saygın bir yer edinen güzide kuruluşumuz; kurucularını, bugüne kadar görev yapan genel başkanlarını ve yöneticilerini saygıyla anıyorum, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaşayanlara sağlıklı ve mutlu, nice yıllar diliyorum

Sayın Üyeler, azınlık ferdi olarak nefes alan her insanın hayali olan bu güzide Kuruluşa yeni dönemde hizmet etmenin heyecanını onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Değerli Üyeler, Batı Trakya'da Müslüman Türk Azınlık ferdi olmanın zorlukları, sıkıntıları, bizlere yapılmak istenenler hepimizin malumudur ve bu güne kadar toplum olarak nasıl bir hak ve demokrasi mücadelesi içerisinde bulunduğumuzu hepimiz çok iyi biliyoruz. Özellikle bu son zamanda ırkçılığın durmadan yükseldiği bir dönemde, azınlığımıza karşı yapılan tehditler, çeşitli sebepler ile aramızdaki husumeti çoğaltma gayreti içerisinde bulunanlar, bundan medet umanlar, emellerine hiç bir zaman ulaşamıyacaklardır. Bizler, şimdiye kadar olduğu gibi birbirimize daha da kenetlenerek, kayıtsız, şartsız, samimi duygular içersinde dimdik durarak, hukuki, siyasi ve demokrasi mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

İskeçe Türk Birliği’nin çok kıymetli üyeleri, 1983 yılında başlayan ve halen devam etmekte olan onurlu, şerefli ve haklı davamızın öncü takipçileri olacağımızı belirtmek istiyorum. Kuruluşumuz çatısı altında sosyal ve kültürel faliyetlerde hizmet yapan kollara, eşit mesafede olacağımızı, azınlık insanı adına en faydalı verimi alabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı, belli sebeplerle ulaşılamıyan yerlere sesimizi hizmetlerimizi en ücra yerlere kadar duyuracağımızı belirtmek istiyorum.

Sevgili üyeler, küskünlüklerden, kırgınlıklardan ve ihtilaflardan sıyrılma, birleşme, bütünleşme kucaklaşma, bir olma, iri olma, diri olma, bölünme, parçalanma, ayrı düşme, ben davası güderek küçük hesaplar peşinde koşma zamanı değildir. Her zaman olduğu gibi herkese ve her gönüle ulaşma zamanıdır. Artık zaman uyanma, uyandırma, dirilme ve direnç gösterme zamanıdır. Artık zaman hak ve hakikat te, müreffeh yaşam için bu güzide çatı altında bir olma zamanıdır...

Adaylığımız süresince bizden yardımlarını esirgemeyen, bizleri sonuna kadar destekleyen tüm üyelerimize teşekkür eder bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım.

Av. Ahmet KURT
İskeçe Türk Birliği Başkanı