Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği (İTB), "Kadın Buluşmaları" Demircik köyündeki etkinlikle devam etti
Güncellenme Tarihi: 09-03-2024

Görüntüleme: 952

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi"İskeçe Türk Birliği (İTB), ‘Kadın Buluşmaları" 7 Mart 2024 Perşembe günü Demircik köyündeki etkinlikle devam etti

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları'nın sonuncusu İskeçe Türk Birliği Demircik Biçki Dikiş Nakış kursunda yapıldı.

Etkinliğe , Iskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB kursiyerleri ve Demircik köyünden çok sayıda kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Demircik kursu eğitmeni Zehra Bati yaptı. Bati, misafielere teşekkür ederek, kendisine ve kursa her türlü desteği veren kadınlara teşekkür etti. Ardında söz alan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve ITB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da Demircikli kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlalarında yer almak olduğunu ifade etti.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada 'Kadın Buluşmaları' etkinlikler serisi hakkında bilgi vererek 'İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya'daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için talepleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak, yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek daha sağlıklı daha mutlu daha huzurlu kadınlar, anneler ve eşler görmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İç Mekan Tasarımcısı Emine Çıtak, "Doğru ve Sağlıklı Bir Ev Tasarımı Nasıl Olmalı" konulu bir sunum yaptı. Emine Çıtak, doğru mobilya yerleştirme, alanları daha ferah ve geniş gösterme, evin iç tasarımı gibi konularda gelen soruları yanıtladı. Etkinlik sonunda kurs eğitmeni Zehra Bati konuşmacı Emine Çıtak'a, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu'na ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan'a kusrta hazırladıkları el işi birer tepsi hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.