Ana Sayfa » Sportif Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Futbolcuları EUROPEADA için Almanya'ya gitti
Güncellenme Tarihi: 15-06-2012

Görüntüleme: 5453

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
Avrupa Azınlıkları Federal Birliği (FUEN) ve Lusatya Sorbları Federasyonu "Domowina" tarafından 16-24 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan "EUROPEADA 2012 - Avrupa Otokton, Ulusal Azınlıklar Futbol Şampiyonası"nda, azınlığımızı temsil edecek olan "Batı Trakya Türkleri" takımında yer alacak 5 fulbolcu İskeçe Türk Birliği Yöneticisi Hüseyin Mehmet Usta başkanlığında 15 Haziran 2012 Cuma günü Almanya'ya hareket ettiler.

Sabah saatlerinde İskeçe Türk Birliği Lokalinde toplanan futbolcular, Başkan Ahmet Kara ve Denetim Kurulu Başkanı Nurdan Eminoğlu tarafından karşılandılar.

13 ülkeden 20 futbol takımının katılacağı şampiyonada, bir hafta boyunca oynanacak maçlarda Batı Trakya Türkleri takımı kazanmak için top koştururken, ABTTF ve İskeçe Türk Birliği yöneticileri de Batı Trakya Türk Azınlığı'nın sorunlarını gündeme getirecek. Batı Trakya Türk heyeti olarak ABTTF ve İskeçe Türk Birliği, İskeçe Türk Birliği'nin hukuki mücadelesine dikkat çekecek, Yunanistan'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarına uymadığını dile getirecek.