Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları bu kez Ketenlik'teydi
Güncellenme Tarihi: 20-03-2023

Görüntüleme: 1015

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

"İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları"nın dördüncüsü 20 Mart 2023 Pazartesi günü İskeçe'ye bağlı Ketenlik köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları' bu hafta İTB Ketenlik Biçki Dikiş ve Nakış kursunda gerçekleşti.

Etkinliğe , İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, BTAYT Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı'nın eşi Özlem Otuzbir, İTB Kadınlar Kolu üyeleri ve İTB Dikiş - Nakış kursiyerleri ve çok sayıda Ketenlikli kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını kurs eğitmeni Hamide Veli yaptı. Hamide Veli etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek onları ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ardından Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan söz alarak Ketenlikli kadınlarla birlikte ortak bir etkinlikte buluşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek İskeçe Türk Birliği kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinliklerin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

Daha sonra İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da yaptığı konuşmada 'Kadın Buluşmaları' etkinlikler serisi hakkında bilgi vererek "İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya'daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için Istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak, yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek daha sağlıklı daha mutlu daha huzurlu kadınlar,.anneler eşler görmeyi hedefliyoruz. Bizler bunları yaparken diğer kurumlarımızla da istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz." dedi.

BTAYT Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı'nın eşi Özlem Otuzbir de yaptığı konuşmada davetten dolayı teşekkür ederek bu etkinliğe katılımaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son olarak Ketenlik'teki etkinliğin konuğu Psikolog Buket Kadri "Çocuklara Olumlu Davranış Kazandırma" konulu konuşmasında çocuklarla en iyi iletişimin onları dinleyerek çocukları anlamaya çalısarak kurulabileceği ve sağlıklı bir iletişim yöntemi olduğunu ifade etti. Daha çok soru cevap şeklinde gerçekleşen etkinlikte psikolog Buket Kadri kadınların tüm sorularını yanıtladı.

Etkinlik sonunda kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.