Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GENÇLİK BULUŞMALARI'NIN KONUĞU BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN BALTACI OLDU
Güncellenme Tarihi: 06-03-2024

Görüntüleme: 479

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

"İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşmaları" yoğun katılımla gerçekleşmeye devam ediyor.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Buluşmaları'nın üçüncüsü gerçekleştirildi. 5 Mart 2024 Salı günü İTB lokalinde yapılan İTB Gençlik Buluşmaları'nın Mart ayı etkinliğine konuşmacı olarak Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı katıldı.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu Sorumlusu Önder Şabanoğlu ve Gençlik Kolu Başkanı Mümün Kara selamlama konuşması yaptı.

Etkinlik, İTB Gençlik Kolu yöneticilerinden Burak Kabza'nın moderatörlüğünde yapıldı.

Baltacı sunumunda "Batı Trakya Yükses Tahsilliler Derneği Dünden Bugüne, Bugünden Yarına" konusunu ele aldı.

Başkan Baltacı, derneğin kuruluş sürecini, o dönemde Batı Trakya Türk Azınlığına yapılan haksızlıklar ve çekilen sıkıntıları anlattı. BTAYTD Başkanı Baltacı derneğin toplum açısından öneminden bahsetti ve dernek çatısı altında üniversite öğrencileri tarafından faaliyet gösteren Genç Akadamisyenler Topluluğu'nun kuruluş sürecini ve gelecekte üniversite öğrencisi adayı olan gençler adına GAT'ın önemini vurguladı. Mucize Tiyatrosu ve Pusula dergisi hakkında da bilgilendirmede bulunan Baltacı gençlerin dilerse Pusula dergisinde yazı yazabileceklerini söyledi.

Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirilen gençler, daha sonra merak ettikleri konuları dernek başkanı Hüseyin Baltacı'ya sordular. Gençlerin sorularını cevaplayan Baltacı programın sonunda gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kapanış konuşmasını yapan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu Gençlik Buluşmlarının'da amacı olan gençlerin geçmişte yaşanan sıkıntıları ve toplumsal olayları öğrenip, bilinçli olmaları, bireyselleşmenin yanı sıra toplumsal şekilde hareket etmenin önemiyle ilgili tavsiyelerde bulundu.