Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İ.T.B'nin GELENEKSEL AİLE GECESİ
Güncellenme Tarihi: 25-09-2009

Görüntüleme: 2461

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği'nin bayram nedeniyle düzenlediği geleneksel 'Aile Gecesi' 21 Eylül Pazartesi akşamı (bayramın ikinci günü) İskeçe'deki 'Politia' düğün salonunda gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu İ.T.B. Kadınlar Kolu üyelerinden Hülya BUL MALKOÇ yaptı.

Aile gecesinin açılış konuşmasını yapan İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet HACIHALİL, tüm davetlilerin bayramını kutladı ve geleneksel bir etkinlikle soydaşlarının karşısında oldukları için memnuniyetini ifade etti.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet METE de halkın bayramını kutlayarak, 4 Ekim'de yapılacak seçimlere dikkat çekti ve azınlık insanın Türk adaylara oy vermesi gerektiğini söyledi.

İskeçe Milletvekili Çetin MANDACI ise kısa konuşmasında halkın bayramını kutladı ve geceye katılanlara iyi eğlenceler diledi.

Geceye katılan Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Mustafa SARNIÇ, etkinliği düzenleyen İskeçe Türk Birliği yöneticilerini tebrik etti. Bayramların sosyal dayanışma, birlik, beraberlik ve kültürel zenginlik gibi kavramların önem kazandığı günler olduğunu ifade ederek \"İskeçe Türk Birliği'nin düzenlediği etkinlik de bu anlamda önemli bir etkinlik, önemli bir çalışmadır\" dedi.

Gecede İ.T.B. Müzik öğretmeni Süleymen KARA'nın çalıştırdığı öğrencilerin müzik ziyafetinden sonra Tülin HACIHALİL ve Hüseyin AHMETOĞLU'nun çalıştırdığı İskeçe Türk Birliği'ne bağlı dört folklor ekibi gösteri sundu. Daha sonra ise udi Ceyhun GÜLLÜ sahne aldı. Güllü seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla geceye katılanları mest etti. İ.T.B'nin aile gecesinde son olarak Sercan-Sinan ERKEKER çifti sahne alarak muhteşem bir konser verdi. Bayram eğlencesi geç saatlere kadar devam etti.