Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Balkan Türkleri Konfederasyonun'dan İ.T.B. ye ziyaret
Güncellenme Tarihi: 27-04-2009

Görüntüleme: 2957

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
Balkan Türkleri Konfederasyonu 24 nisan 2009 Cuma günü saat 17:30'da İskeçe Türk Birliğini ziyaret etti. Gelenler arasında Gebze-Darıca Balkan Türkleri Derneği Başkanı Rıfat Yakupoğlu, Balkanlar Kartal ve Kocaeli Dayanışma Dernekleri Başkanı Nizamettin Yumurta, Gebze Balgöç Derneği Kadın Kolları Başkanı Cavidan Öztürk, Rumeli Dergisi genel yayın yönetmeni Süleyman Yusuf Adalı, yazar Mehmet Türker ve 50'ye yakın dernek üyeleri yer almaktaydı.

Balkan Türkleri Konfederasyonu 1989 yılında Bulagaristan'dan Türkiye'ye göç etmiş Bulgaristan Türklerin'den oluşan ve toplam 60 derneği bünyesinde barındıran bir konfederasyon'dur.

Başkan Mehmet Hacıhalil gelen misafirlere İ.T.B.'nin tarihçesi ve hukuki mücadelesi hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra dernek başkanlarına değişik hediyeler sundu. Aynı şekilde Balkan Türkleri derneklerinin başkanları, başkana ve İ.T.B.'ye kitap hediye etti. Gelen misafirler Bulagaristan'da yaşadıkları dönemdeki problemleri ve karşılaştıkları zorlukları dile getirdiler.

Bu ziyarette, İ.T.B.'nin tüm yöneticileri hazır bulundu.