Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salihoğlu Edirne'deki 'Batı Trakya Gecesi'ne katıldı
Güncellenme Tarihi: 07-12-2021

Görüntüleme: 685

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

Edirne, Trakya Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin öncülüğünde Trakya Üniversitesi ve Batı Trakya Öğrenci Birliği işbirliğinde Batı Trakya Gecesi yoğun katılımla gerçekleşti. İskeçe Türk Birliği'ni temsilen etkinliğe İTB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salihoğlu katıldı. Gecede İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu'nun da video mesajı yayınlandı.

Gecede öncelikle el işi ürünlerinin ve fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı, Balkan Kongre Merkezi'ndeki gecede Batı Trakya Öğrenci Birliği'nin (BATÖB) ve Batı Trakya tanıtım videosu izletildi. Ayrıca konserde Batı Trakyalı öğrencilerden oluşan müzik grubu Dr. Sadık Ahmet Marşı ve daha birçok şarkı seslendirdi.

Geceye Batı Trakya'dan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu video mesaj ile katılım sağladı. Ayrıca İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Salihoğlu da etkinliğe katılarak Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na ve Rektör Yardımcısı Murat Türkyılmaz'a hediyeler takdim etti. Salihoğlu, Trakya Üniversitesi radyosu 'Radyo Günebakan'ı ziyaret etti ve Genel Yayın Yönetmeni Dr. Öğr. Üyesi Başar Hatırnaz ile görüşme gerçekleştirdi.

Batı Trakyalı öğrenciler, Batı Trakya Türklerinin Gür Sesi: Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi Kitabı yazarı ve (RUBASAM) Rumeli - Balkan Strateji Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu İdari Personeli Murat Derin ve Edirne Ayçiçeği Gençlik ve Eğitim Derneği Başkanı İsmail Vekil ile Avrupa Birliği ve ERASMUS+ Gençlik ve Eğitim programları üzerine görüşme gerçekleştirdi.