Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Çay Günü Düzenledi
Güncellenme Tarihi: 06-10-2022

Görüntüleme: 1359

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu 5 Ekim 2022 Çarşamba günü İskeçe Türk Birliği lokalinde Geleneksel çay günü etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Konsolosu Neslihan Altay, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Aslı Ali, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, DEB Partisi Kadın Kolları Başkanı Duygu Mustafa, Kırköy Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin, İskece İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa'nın eşi Nadire Ömer Trampa, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek'in eşi Şerife Mustafaoğlu, Konsolosluk çalışanı Ramadan Duban'ın eşi Züleyha Duban, Yassıören Derneği Kadınlar Kolu Temsilcisi Rafiye Uç, kurum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda İskeçe ve civar köylerden kadın katıldı.

Etkinliğin sunuculuğunu Kübra Osmanoğlu yaptı. Açılış konuşmasını yapan İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, Kadınlar kolunun bu dönemin ilk etkinliği olduğunu dile getirerek, kadınlar için çeşitli konularda konuklarla çay günleri ile devam edeceklerini belirtti. Katılan herkese teşekkür etti.

Ardından hemşireler Elif Deli Hüseyin ve Çiler Tahsinoğlu "Evde Sağlıklı Hasta Bakımı ve Doğru Müdahale Yöntemleri" hakkında bilgi verdiler. Akabinde, konu ile ilgili sorulan soruları yanıtladılar.