Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği, Yassıören Derneği'nin düzenlediği "Kışa Merhaba ve Kermes" etkinliğine katıldı
Güncellenme Tarihi: 31-10-2022

Görüntüleme: 518

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği, Yassıören Derneği tarafından düzenlenen "Kışa Merhaba ve Kermes" etkinliğine katıldı. İskeçe Türk Birliği Müzik Grubu ile Halk Oyunları ekipleri, 30 Ekim Pazar günü İskeçe'nin Yassıören köyünde gerçekleştirilen "Kışa Merhaba ve Kermes" etkinliğine katılarak birer gösteri sundu.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte halk oyunları öğretmenleri Tülin Hacıhalil ve Gökhan Mustafa'nın çalıştırdığı İTB Merkez Halk Oyunları ekibi ve İTB Müzik Kursu Öğretmeni Süleyman Kara'nın çalıştırdığı Müzik Grubu canlı performanslar sergiledi.

Etkinlikte konuşan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu da, daha önceki etkinliklerde olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilen etkinliğe İskeçe Türk Birliği olarak yer almaktan ve katkı sunmaktan gurur duyduklarını söyledi. Batı Trakya'da, İskeçe'de ve Balkan kolunda Türk kültürünün yaşadığını, ve dipdiri bir şeklinde varlık gösterdiğine dikkat çeken Ahmetoğlu iki hafta önce kurulan İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platformunun üyesi de olan Yassıören Derneği'ni ve etkinliğin organize edilmesinde emeği geçenleri tebrik etti.