Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği (İTB) kurs öğretmenleri, Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu'nun eşi Aslı Ömeroğlu'nu ağırladı
Güncellenme Tarihi: 02-11-2022

Görüntüleme: 863

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) kurs öğretmenleri, 1 Kasım Salı günü Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu'nun eşi Aslı Ömeroğlu'nu ağırladı.

İskece Türk Birliği lokalinde gerçekleşen buluşmada Aslı Ömeroğlu, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu ve kadın yöneticiler, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu'nun eşi Münevver Ago, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı'nın eşi Özlem Otuzbir, İTB çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Biçki Dikis Nakıs ve El Sanatları Kursları öğretmenleri, Yumurcaklar Kulubü, resim kursu öğretmeni, halk oyunları ve müzik kursu öğretmeni hazır bulundu.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada İskeçe Türk Birliği'nin köklü bir kuruluş olduğunu, bu kuruluşun dallanıp budaklanarak, İskeçe'nin her bölgesinde çeşitli kurslarla kültürel faliyetler yürüttüğünü dile getirdi. Bunun yanı sıra İskeçe bölgesindeki tüm derneklerin bir çatı altında toplanmasına ön ayak olarak iskeçe ili Türk Dernekleri Platformunun kurulmasında öncülük ettiklerini belirterek, Batı Trakya Türk Kadın Platformu'nun yeni dönem Sözcülügü'nün de ITB Kadınlar Koluna geçtiğini ifade etti. Şerifoğlu, Aslı Ömeroğlu hanımefendiyi İskeçe Türk Birliği 'nde görmekten ve ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisine teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu'nun eşi Aslı Ömeroğlu da yaptığı konuşmada İskeçe Türk Birliği'nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kurs öğretmenleri ile pandemi süreci sebebiyle yakından görüşemediklerini ifade ederek, kendileriyle tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Daha sonra ise kurs ögretmenleri, Aslı Ömeroğlu'na günün anısına birer hediye takdim etti.