Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Danışma Kurulu heyetiyle birlikte Ankara ve Konya'da ziyaret ve temaslarda bulundu
Güncellenme Tarihi: 12-12-2022

Görüntüleme: 795

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) heyetiyle birlikte 7 - 10 Aralık 2022 tarihlerinde Konya ve Ankara'da ziyaret ve temaslarda bulundu.

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu BTTADK heyeti tarafından Konya'da gerçekleştirilen Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Valisi, Konya Müftülüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü ve üniversiteye bağlı fakültelere yapılan ziyarete katıldı. Heyet ayrıca Konya'daki Şebi- Arus törenlerine katıldı.

İTB Başkanı Ahmetoğlu, Danışma Kurulu heyetinin Ankara'da; Türkiye Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Dışişleri Bakanlığı, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Ankara Keçiören Belediyesi ve ayrıca İstanbul Üsküdar Belediyesi ziyaretlerine katıldı. Yapılan ziyaret ve görüşmelerde Batı Trakya Türk Azınlığı'nın yaşadığı sorunlar dile getirildi. İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu da İskeçe Türk Birliği'nin uzun yıllar boyunca sürdürdüğü Hak Arama Mücadelesi ve yaklaşık 15 yıldır uygulanmayan Türk azınlık dernekleriyle ilgili AİHM kararları ve bu konuda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi