Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
"İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" bu kez Yenice'deydi
Güncellenme Tarihi: 06-03-2023

Görüntüleme: 1068

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

"İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" etkinliğinin ikincisi 5 Mart 2023 Pazar günü yapıldı. İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları'nın ikincisi İskeçe'ye bağlı Yenice köyünde gerçekleştirildi.

İTB Yenice Dikiş - Nakış ve El Sanatları Kursu'nda yapılan etkinliğe İskeçe Milletvekili Burhan Baran'ın eşi Ayşe Baran, lTB Başkanı Ozan Ahmetoglu'nun eşi Münnevver Ago, İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve ITB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskece İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB kursiyerleri ve çok sayıda Yeniceli kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Yenice Kursu Eğitmeni Fatma Hoca yaptı. Hoca, etkinliği katılan herkese teşekkür ederek konukları kurslarında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından konuşan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve ITB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, İskeçe Turk Birligi Kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinlierin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

Daha sonra söz alan ITB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu da konuşmada "İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Sevil Şerifoğlu şunları dile getirdi: "İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya'daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına da cevap verebilmek için onların istekleri ve talepleri doğrultusunda onları zaman zaman kendi alanlarındaki uzmanlarla buluşturmak, günlük yaşamın farklı konularında bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Tüm bu etkinlikleri diğer kurum ve kuruluşlarlada birlik ve beraberlik içinde sürdürüyoruz. Bugün Yenice köyünde bizlere çok sıcak bir misafirperverlik gösteren kadınlarmıza da ayrıca teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz".

Yenice'deki etkinliğin konuğu Psikolog Seval Osmanoğlu "Hassas Bir Denge: İlişkilerin Biyolojisi" konulu konuşmasında kişinin kendine verdiği değer ve bu değeri etrafındaki ilişkilere nasıl yansıtabildiği konusunda bilgiler verdi. Osmanoğlı ayrıca iletişimin bir sanat niteliği taşıdığını ve küçük yaşlardan itibaren nasıl geliştirilmesi gerektiği konusunda da bilgiler verdi ve konuyla ilgili katılımcıların sorularını yanıtladı.

Etkinlik sonunda Yeniceli kadınların hazırlağı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.