Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri Karasu'da geleneksel piknikte buluştu
Güncellenme Tarihi: 24-07-2023

Görüntüleme: 346

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu üyeleri 23 Temmuz Pazar günü Karasu (Nestos) kıyısında, gelenek haline gelen piknikte buluştu.

Pazar sabahı İskeçe'nin Okçular köyü yakınında Karasu nehri kıyısındaki piknik alanında buluşan İTB Gençlik Kolu üyeleri unutulamayacak bir gün yaşadı. Gençler mangal keyfinin yanı sıra, evlerinde annelerinin ve kendileri hazırladıkları yiyeceklerle Karasu'ya gelen İskeçe Türk Birliği Genlik Kolu üyeleri doğada gezinti yaptı, müzik dinledi, voleybol maçı oynadı, sohbet etti ve müzik alanında yetenekli Gençlik Kolu üyelerinin kendi enstrümanlarıyla seslendirdiği şarkılarla eğlendi.

İTB Gençlik Kolu'nun pikniğine İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa ve İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu da katılım gösterdiler. Hava sıcaklığından dolayı tek set üzerinden çekişmeli bir voleybol maçı da yapıldı. Maçı, Filenin Efeleri, Mavi Ay takımına karşı 25 - 23 kazandı.

Pikniğin sonunda hatıra fotoğrafları çekildi. 60 kişilik bir katılımla gerçekleştirilen piknik etkinliği her yıl geleneksel olarak devam edecektir.