Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği eski başkanlarından Rıza Kırlıdökme, son yolculuğuna uğurlandı
Güncellenme Tarihi: 10-08-2023

Görüntüleme: 728

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği eski başkanlarından Rıza Kırlıdökme, son yolculuğuna uğurlandı. Eski başkanımız Rıza Kırlıdökme, 9 Ağustos 2023 Çarşamba günü İskeçe Arenmahalle Camii'nde kılınan öğlen namazından sonra düzenlenen törenle toprağa verildi. Eski başkanlarımızdan Rıza Kırlıdökme'nin cenaze törenine İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsoloslu'ndan Ramadan Duban, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, İskeçe Azınlık Ortaokulu - Lisesi Müdürü Selçuk Fehmi, İskeçe Azınlık Ortaokulu - Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, Şahin Eğitim Kültür Derneği Başkanı Oktay Hoçka, Mustafçova Belediyesi eski başkanlarından Cemil Kabza ve Mücahit Dükkancı, eski İTB başkanları, Rıza Kırlıdökme'nin akraba ve komşuları ile soydaşlar katıldı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada, Rıza Kırlıdökme'nin azınlık için zor dönemlerde İTB başkanlığı, yıllarca İskeçe Azınlık Lisesinde yöneticilik ve Gündem Gazetesinde uzun süre köşe yazarlığı yaptığını hatırlattı. Azınlık basın - yayın hayatının içinde olduğunu, eski yıllarda mürettiplikten, yazarlığa kadar basının bütün aşamalarında bulunduğunu anlatan Ahmetoğlu, "Eski dernek başkanımız Rıza abi Batı Trakya ve İskeçe'de kendi izini bırakmış birisidir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum." dedi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa'nın kıldırdığı cenaze namazından sonra Rıza Kırlıdökme, İskeçe Arenmahalle Mezarlığında toprağa verildi.

Rıza Kırlıdökme, 1983-1984 yıllarında İskeçe Türk Birliği başkanlığı yapmıştır. İskeçe Türk Birliği olarak, eski başkanımız Rıza Kırlıdökme'ye Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına, öğrencilerine ve İskeçe Türk Birliği camiasına başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun…