Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu, Regaip Kandili nedeniyle pide dağıttı
Güncellenme Tarihi: 12-01-2024

Görüntüleme: 345

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu, Regaip Kandili nedeniyle İskeçe esnafına pide dağıttı. İTB Gençlik Kolu yöneticileri 11 Ocak 2024 Perşembe günü, Regaip Kandili nedeniyle geçen yıl ilk kez gerçekleştirdiği pide dağıtımını bu yıl da tekrarlayarak, İskeçe şehir merkezindeki Türk azınlık esnafına pide dağıttı ve kandilini kutladı.

İTB Gençlik Kolu, topladıkları bağışlarla pide dağıttı. Pide dağıtımına katılan İTB Gençlik Kolu üyesi yaklaşık 40 genç, dört ayrı gruba ayrılarak tüm İskeçe esnafına pide dağıttı. Gençler, İskeçe'de yaşayan ve yardıma muhtaç olan bazı soydaşlara da pide ulaştırdı. Yoldan geçen vatandaşlar ile çevrede bulunan yaşlılara da pide verildi.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri hem birlikteliğe imza attı, hem de paylaşmanın güzelliğini ve önemini yaşamış oldu. İskeçe esnafı ise gençleri örnek davranışlarından dolayı tebrik etti.

İTB Genclik Kolu'nun anlamlı etkinliğine katkıda bulunan İskece Turk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticileri, İskece Türk Birliği Kadınlar Kolu, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, ve maddi destekte bulunan velilere Gençlik Kolu sorumlusu Önder Şabanoğlu tarafından teşekkür edildi.