Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Edirne Valisi Yunus Sezer İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti
Güncellenme Tarihi: 15-02-2024

Görüntüleme: 235

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

Türkiye Cumhuriyeti Edirne Valisi Yunus Sezer 15 Şubat 2024 tarihinde İskeçe Türk Bİrliği'ni ziyaret etti. Vali Sezer, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, yönetim kurulu üyeleri, İTB kurs öğretmenleri ve soydaşlar tarafından karşılandı. Ziyarette ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı da yer aldı.

Vali Sezer'in İskeçe Türk Birliği ziyaretinde söz alan Başkan Ozan Ahmetoğlu İTB'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ahmetoğlu daha sonra İskeçe Türk Birliği'nin hukuki sürecini anlattı. İskeçe Türk Birliği ziyaretinde konuşan Vali Sezer kendisini karşılayan soydaşlar tarafından gösterilen misafirperverliğe teşekkür ederek, İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Sezer, bundan sonra Batı Trakya'dan da soydaşları Edirne'ye beklediklerini kaydetti.

Ziyarette karşılıklı olarak hediye takdimi yapıldı. Ziyaret sonunda kendisini karşılayan İskeçeli soydaşlar ve İTB yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.