Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ'NDE İFTAR COŞKUSU
Güncellenme Tarihi: 21-03-2024

Görüntüleme: 1460

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği'nin (İTB) düzenlediği geleneksel iftar programı 20 Mart 2024 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

İskeçe Türk Birliği lokalindeki iftara Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcileri yoğun bir şekilde katıldı. İftar programına

Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe Yeni Sol Partisi Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe PASOK Milletvekili Milletvekili Burhan Baran, Rodop Yeni Sol Partisi Milletvekili Özgür Ferhat, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Rıdvan Hacı Mehmet, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, İTB kurs öğretmenleri ve öğrencileri ve diğer davetliler katıldı.

İftar programına katılan konuklar İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı.

Akşam ezanının okunmasıyla soydaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. Ramazan ayı için Türkiye'den gelen Türkiye Diyanet İşleri görevlisi Ebubekir Şahin'in iftar duasından sonra selamlama konuşmalarına geçildi. Yapılan konuşmalarda birlik mesajları verildi ve İskeçe Türk Birliği'nin azınlık toplumu açısından ifade ettiği öneme vurgu yapıldı.

İlk konuşmayı yapan İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, iftara katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

Daha sonra ise milletvekilleri Özgür Ferhat, Burhan Baran ve Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal birer konuşma yaptı. Başkonsolos Ünal konuşmasında iftara davet için İTB yönetimine teşekkür ederek, soydaşlarla birlikte güzel bir iftar sofrasını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.