Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
T.C. Üsküp Büyükelçisi sayın Hakan OKÇAL ve Eşi'nden İskeçe Türk Birliği'ne ziyaret
Güncellenme Tarihi: 06-05-2009

Görüntüleme: 4057

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
1992-1995 yılları arasında T.C.Gümülcine Başkonsolosluğu görevini yürüten ve şu anda T.C. Üsküp Büyükelçisi olan sayın Hakan Okçal ve eşi, 2 Mayıs 2009 Cumartesi akşamı saat 18.00 de T.C. GümülcineBaşkonsolosu sayın Mustafa Sarnıç ve konsolosluk çalışanı sayın Ramadan Duban ve eşi'nin refakatinde İskeçe Türk Birliği'ni ziyaret etti.

Bu ziyarette Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete,İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı,Vali Yardımcısı Yusuf Deli,vilayet il meclis üyeleri Gülbeyaz Karahasan, İrfan Hacıgene,İrfan Uzun, Dülger Celaettin, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Aga,

Gökçeler Belediye Başkanı Birol İncememet,Ilıca Nahiye Müdürü Hasan Nazır,Sinikova Nahiye Müdürü İrfan Darı,belediye ve nahiye azaları,sabık milletvekilleri,İskeçe Belediyesinde Eşitlik Listesi Başkanı Hasan Malkoç ve üyeleri,Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği üyeleri,Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Yönetici ve üyeleri,İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi sahibi Rıza Kırlıdökme,İTB Sabık başkanları,İTB sabık başkanı ve avukatı Orhan Hacıibram,basın mensupları,İTB yönetim,denetim vekadınlar kolu üyeleri,İTB folklor-spor-resim-müzik-koro yönetici ve üyeleri ve çok sayıda soydaş hazır bulundu.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil'in açılış konuşması,birliğin faaliyetleri ve büyükelçiyle ilgili anılarını aktarmasından sonra İTB avukatı Orhan Hacıibram hukuk süreci ile ilgili bilgiler verdi.

Duygulu anların yaşandığı salonda söz alan büyükelçi Hakan Okçal,İskeçe Türk Birliği'nin yapmış olduğu hazırlıklardan ve salonun güzelliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra burada yaşamış olduğu anılarından bazılarını soydaşlarla paylaştı.

İTB Başkanı Mehmet Hacıhalil büyükelçiye bir tablo ve rozet hediye ettikten sonra,İTB sabık başkanı Sabriye Kasım \"Gönlümüzdeki İskeçe\" ve yine sabık başkanlardan Ramadan Duban \"Hatimler\" kitabını büyükelçiye takdim etti.

Büyükelçi sayın Okçal ile burada görev yaptığı dönemde tanışmış olan çok sayıda soydaş kendisiyle sohbet edip özlem giderdikten sonra hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta yarışa girdi.Yaklaşık iki saat süren ziyaretten sonra büyükelçi İskeçe Türk Birliğinden ayrıldı.